Atrakcje Sztutowa

Sztutowo niekoniecznie musi się nam kojarzyć z obozem koncentracyjnym, w którym podczas wojny przebywali więźniowie. Otóż będąc chociażby przejazdem w tej miejscowości warto zwrócić uwagę na kilka ciekawych miejsc i obiektów, które się tu znajdują. Do atrakcji turystycznych Sztutowa niewątpliwie należą: budowle hydrotechniczne (most zwodzony, stacja pomp, przystań rybacka), Ławeczka Rybaka, czyste i piaszczyste plaże, rezerwat przyrody, Muzeum Zalewu Wiślanego, Galeria rękodzieła Sztutowskiego Towarzystwa Kulturalnego, Przystań Pasażerska oraz przystanie rybackie.

Sztutowskie plaże obfitują w kawałki bursztynu, które zostały wyrzucone na brzeg przez Bałtyk. Tu podpowiadamy zapalonym zbieraczom bursztynu, że najwięcej można go znaleźć po silnym sztormie. Sztutowo ma również dobrą bazę noclegową, dzięki czemu każdy znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie: nowoczesne i komfortowe apartamenty, ale również domki letniskowe i gospodarstwa agroturystyczne, dzięki którym możemy poznać tamtejsze przysmaki. Wyszukanie przytulnych miejsc do spania (np. Sztutowo – noclegi, kwatery, itp) może okazać się pomocne jeśli jedziemy do Sztutowa po raz pierwszy i nie znamy okolicy.

Odpoczywając w Sztutowie w sezonie letnim czas wolny możemy przeznaczyć nie tylko na zwiedzanie obiektów turystycznych, ale również na piesze wędrówki chociażby do lasu na grzyby czy też jagody, na które sezon się właśnie rozpoczyna.

Będąc na urlopie w Sztutowie można z powodzeniem udać się do pobliskich miejscowości, które również słyną z wielu atrakcji turystycznych. Kilkanaście kilometrów od Sztutowa znajduje się Gdynia, w której możemy zwiedzić Akwarium Gdyńskie. To właśnie w tym miejscu znajdują się unikalne okazy wszystkich mieszkańców głębin z całego świata. Jest to oczywiście nie lada gratka dla każdego, kto lubi takie atrakcje. Dzięki tej wycieczce możemy poznać wiele nowych, nieznanych nam gatunków ryb.

Z pewnością nikt nie będzie żałował wyjazdu do tej miejscowości, która kryje w sobie wiele informacji o historii naszego kraju. Baza noclegowa w tym przypadku okaże się bardzo pomocna, zwłaszcza w przypadku, gdy będziemy chcieli nocować w tej urokliwej miejscowości. Już dziś zaplanuj wakacje, wybierając się na Pomorze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>