Atrakcje w Jastrzębiej Górze

Jastrzębia Góra to popularna miejscowość nadmorska w szczególności w okresie letnim. To, co przyciąga do siebie turystów to piaszczysta i duża plaża, szeroko rozwinięta baza noclegowa jak również gastronomiczna.

Ze względu na duże zainteresowanie przez wczasowiczów tą perłą ziemi puckiej, powstało tu wiele nowych obiektów oferujących wygodne noclegi (zobacz więcej na meteor). Jeśli chodzi o mieszkańców to poza sezonem jest ich około 1100, a w okresie wysokiego sezonu liczba wzrasta do około trzydziestu tysięcy. Liczby mówią same za siebie. Jedną z głównych atrakcji oraz miejscem jakie czyni miejscowość wyjątkową to „Gwiazda Północy”, czyli najdalej na północ wysunięte miejsce Polski. To co działa jak magnes na turystów to zdecydowanie niebywałe położenie. Jastrzębia Góra położona jest na trzydziestu trzy metrowym zalesionym klifowym brzegu i jest częścią Nadmorskiego Parku Krajobrazowego (zobacz więcej na npk.pl). Podczas lata na szerokiej i piaszczystej plaży odbywają się rozgrywki w piłce plażowej na kilku specjalnie stworzonych boiskach.

Oprócz plaży, morza i walorów przyrodniczych jest tutaj najpiękniejsza ze wszystkich ulic – ulica Bałtycka, która swym położeniem i otaczającą urodą powala każdego turystę na kolana. Prowadzi ona pod górę bezpośrednio na szczyt klifu, z którego podziwiać można niepowtarzalny widok, jaki rozciąga się na morze. Po stronie wschodniej miasteczka odwiedzić można zabytkowy park, natomiast ze strony przeciwnej czyli zachodniej podziwiać można lasy, łąki i wydmy morskie. Ze względu na niepowtarzalny klimat, rozwiniętą sieć turystyczną oraz wielość atrakcji, ludzie z chęcią przybywają do tego miasteczka, aby wypocząć i fantastycznie spędzić urlop.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>