Cisna i jej szlaki turystyczne

Bieszczady to niewątpliwie ten rejon w Polsce, do którego najchętniej i o każdej porze roku zjeżdżają tysiące turystów z całego kraju. Ta urokliwa bowiem okolica bogata w wyjątkowy klimat, piękną florę i unikatową faunę zachwyca niezmiennie od setek lat. Nic zatem dziwnego, iż turyści bardzo chętnie na swój letni czy zimowy wypoczynek wybierają Bieszczady na równi z Pomorzem. Góry jednak mają tę jedną przewagę, iż w przeciwieństwie do morza są równie atrakcyjne i zimowa porą. Nie brakuje tutaj bowiem pretekstów do aktywnego wypoczynku na łonie natury, na śniegu, na stoku. Tym bardzie, iż panujący w Bieszczadach mikroklimat pozwala na długie utrzymywanie się pokrywy śnieżnej.

W okolicy tej wiele jest miejsc godnych zobaczenia. Jedną z takich niewątpliwie urokliwych miejscowości jest właśnie Cisna. Pozwala ona na wspaniały wypoczynek o każdej porze roku. Przez niemalże okrągły rok dostępne są tutaj piesze szlaki turystyczne. Spacery takimi trasami pozwalają na aktywny wypoczynek, są świetną formą spędzania czasu zarówno z rodziną, jak i ze znajomymi, a jednocześnie pozwalają na poznanie najpiękniejszych zakamarków Polski.

Jednym z takich pieszych szlaków jest szlak Cisna-Wołosań. Szlak ten stanowi zaledwie część całego czerwonego szlaku, jednak na jego pokonanie potrzeba już około 4 godzin, na powrót około trzech. Dobiega on do najwyższego szczytu Wielkiego Działu-szczytu Wołosań. Nie jest to jednak jedyna trasa w tej okolicy. Kolejnym z nich jest szlak Cisna-Komańcza, Cisna-Małe Jasło-Okrąglik. I wiele innych. Wszystkie te szlaki pozwalają głównie na poznanie okolicy, obcowanie z naturą, ale i na zgłębienie tajemnic historii tego regionu. Na szlakach bowiem znajdują się rozmaite zabytki, pomniki przyrody, które zapadną w pamięć każdego piechura. Wycieczki takie będą nie tylko nie lada atrakcją dla dzieci, ale i dla dorosłych. Będą również doskonałą formą aktywnego wypoczynku.

Baza noclegowa Cisnej [szczegóły: meteor-turystyka.pl/noclegi,cisna,0.html] nie jest szczególnie bogata, jednak z pewnością wystarczająca, jak na potrzeby tej niewielkiej miejscowości,która dysponuje gównie kwaterami prywatnymi oraz gospodarstwami agroturystycznymi, jednak nie trudno w okolicy również o bardziej luksusowe noclegi. Cisna jest bowiem doskonale zlokalizowaną miejscowością, mieszczącą się w niewielkiej odległości od większych aglomeracji miejskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>