Cisza, spokój oraz atrakcje w Rytrze

Rytro to ciekawa miejscowość, położona w Beskidzie Sądeckim. Oferuje możliwość wypoczynku w niezwykle atrakcyjnych warunkach, jak również szereg ciekawych atrakcji dla przebywających tam osób. Na pewno plusem jest to, iż baza noclegowa jest bardzo atrakcyjna, co sprawia, że cieszy się dużym zainteresowaniem wśród turystów. Jeżeli ktoś chce znaleźć idealnie dopasowany do swoich potrzeb nocleg, Rytro oferuje miejsca w hotelach, jak też bardzo dużą ilość kwater prywatnych, które są wynajmowane po niezwykle atrakcyjnych cenach (oferta zakwaterowania Rytra). 

Rytro to bardzo wiele możliwości wypoczynku o każdej porze roku. Zwłaszcza ci którzy podczas urlopu preferują aktywność fizyczną, z pewnością nie będą tutaj narzekać na brak zajęcia. W okolicy można zwiedzać wiele miejsc, w których można zobaczyć przepiękne rośliny i zwierzęta, a ponieważ miejscowość leży na terenie Popradzkiego Parku Narodowego, o unikalne okazy w ich naturalnym środowisku nietrudno. Jest tutaj nawet Gminny Park Ekologiczny utworzony w celu ochrony bardzo rzadkich, występujących właśnie na tych terenach gatunków flory i fauny.

Niewątpliwą atrakcją Rytra jest zlokalizowany pośród drzew park linowy. Idealne miejsce do sprawdzenia swoich umiejętności, a odpowiednia konstrukcja powoduje, że na pewno cała rodzina zdoła znaleźć tutaj dla siebie bardzo interesujące zajęcia. Można także skorzystać z okresie letnim z organizowanych bardzo często dla osób o różnych doświadczeniu spływów kajakowych Popradem. W zimie czynne są tutaj wyciągi narciarskie, które umożliwiają w pełni korzystanie z uroków białego szaleństwa.

Na uwagę na pewno zasługuje także zamek w Rytrze, pochodzący co najmniej z początków XIV wieku. W zasadzie są to ruiny zamku, jednak i tak obiekt jest warty zobaczenia. W czasie swojej świetności stanowił miejsce, do którego bardzo chętnie przybywali wielcy władcy naszego kraju, jak na przykład Jagiellonowie. Z nieco nowszych czasów pochodzi schron, znajdujący się w północnej części Rytra.

Warto także zatrzymać się na chwilę przy pomniku rozstrzelanych w czasie II wojny światowej, a podczas wędrówek leśnymi szlakami, w dolinie Roztoki można znaleźć pomnik poświęcony partyzantom. Rytro to miejscowość idealna na rodzinny urlop, zapewnia mnóstwo atrakcji, ale przede wszystkim ciszę i spokój, do których dzisiaj tak często uciekamy z dużych miast.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>