Czym są Kąty Rybackie?

Pamiętajmy, że będąc w Kątach Rybackich, a jednocześnie zdecydujemy się na spacer, to możemy wybrać się na przepiękne nabrzeże tak zwanego zespołu portowego. To właśnie w tym miejscu znajduje się urokliwy pomnik oraz ławeczka rybaka. Co za tym idzie jest to bez wątpienia bardzo urokliwe miejsce w całej miejscowości. To właśnie tutaj można odpocząć i podziwiać ten nadmorski krajobraz. Faktem jest, iż tak zwany pomnik rybaka to niesamowita dwumetrowa figura, która została wykonana z materiału jakim jest beton. Fachowcy, ale i również turyści piszą, że przedstawia postać rybaka, który trzyma rybę. Wiele na pewno zadaje sobie pytanie, czemu tak naprawdę powstał?

Ukazuje się, że stworzono go ze względu na uhonorowanie pracy owych rybaków, którzy łowili na  wodach Zalewu Wiślanego. Co za tym również idzie obok tegoż pomnika ustawiona została ławeczka zachęcająca do wypoczynku. Miejmy również na uwadze, że w pobliżu omawianego pomnika oraz ławeczki znajduje się również jeszcze jeden bardzo ważny element. Pomnik – jednak tym razem przedstawiający łopatę, która jest wbita w ziemię. Osoby przebywające w tym miejscu namawiają do zostania tu na dłuższą chwilę i skorzystania z noclegu w Kątach Rybackich, który udostępnia szeroka sieć noclegowa. Na terenie Kątów Rybackich znajduje się również kościół parafialny pod wezwaniem świętego Marka Ewangelisty. Ukazuje się, że to właśnie ten kościół został stworzony na przełomie lat 1990, a 1995 rokiem. Świątynia jest bardzo oryginalna, dzięki tak wspaniałej konstrukcji. Jej styl architektoniczny bez wątpienia idealnie wkomponowuje się krajobraz tej właśnie miejscowości. Pamiętajmy więc, że w miejscu tym warto zostać na dłuższy czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>