Kilka słów na temat Szczecina

Jedno z największych polskich miast o bardzo długiej tradycji i wielu wartych obejrzenia zabytkach co roku przyciąga turystów nie tylko z kraju, ale również z zagranicy. Trudno się temu dziwić, bowiem powodów, by odwiedzić Szczecin – bo o nim mowa – jest mnóstwo. To miasto, które ma do zaoferowania nie tylko interesujące zabytki, ale także tętni życiem, zatem po całodziennym zwiedzaniu okolicy odetchnąć można w przytulnej kawiarni lub restauracji.

Gdzie warto się wybrać

Naturalnie podczas pobytu w mieście koniecznie trzeba obejrzeć Zamek Książąt Pomorskich, Basztę Panieńską, czy ratusz. Jednakże należy mieć świadomość, gdzie warto wybrać się na spacer, by móc podziwiać piękne widoki oraz poczuć klimat tego niezwykłego miasta. Jednym z takich miejsc są na pewno Bulwary Szczecińskie, po których chętnie spacerują mieszkańcy, ale również turyści i żeglarze. Co ciekawe w tym miejscu można poczuć lubiany chyba przez wszystkich zapach kakao i czekolady. Aleje są idealnym miejscem do rozpoczęcia poznawania miasta.

Po dotarciu na szczeciński dworzec warto odwiedzić znajdujący się pod nim schron przeciwlotniczy, który powstał w 1941 roku. Partie położone najgłębiej znajdują się aż 5 pięter pod ziemią. Jeszcze stosunkowo niedawno niewiele osób wiedziało, że pod dworcem znajduje się rzeczony obiekt, dziś może, a wręcz powinien, zwiedzić go każdy kto odwiedza Szczecin. Osoby, które decydują się na zwiedzenie bunkru mają do wyboru dwie trasy – „Zimna wojna” oraz „Druga wojna światowa”.

Zakwaterowanie w mieście

Łatwo zauważyć, że opisywane miejsce jest miejscem, w którym nie sposób się nudzić – niezależnie od zainteresowań, bowiem każdy znajdzie tu coś dla siebie: fani pięknych krajobrazów, osoby lubiące zwiedzać miejsca z historią, a także Ci, którzy na wakacjach lubią aktywność fizyczną. Znalezienie niedrogich noclegów w Szczecinie nie stanowi dużego problemu, gdyż baza noclegowa jest naprawdę duża, jednak z racji dużego zainteresowania turystów noclegi warto zarezerwować możliwie najwcześniej.

Szczecin dla aktywnych

Na terenie miasta działa kąpielisko, w którym znajdują się również zjeżdżalnie. Osoby, które bardziej niż wodne atrakcje doceniają przejażdżki rowerowe mają do wyboru kilka tras o różnej długości (od kilku do nawet kilkunastu kilometrów). Jedną z nich jest Złoty Szlak – 7-kilometrowa trasa prowadząca od Arkonki, poprzez Amfiteatr, Zamek Książąt Pomorskich, aż do Szczecina Głównego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>