Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu

Zwierzyniec jest to niewielka miejscowość położona na Roztoczu w województwie lubelskim. Jednym z największych atutów tej miejscowości jest przyroda. Ze wszystkich stron otaczają ją przepiękne lasy, w których bez problemu można spotkać dziką zwierzynę. Każdego roku na letni wypoczynek do Zwierzyńca przyjeżdża bardzo wielu turystów praktycznie ze wszystkich zakątków naszego kraju. Funkcjonuje tu dosyć dobrze rozwinięta baza noclegowa, w skład której wchodzą przeważnie kwatery prywatne, na których urzeka wyjątkowa gościnność gospodarzy oraz niewielkie pensjonaty oferujące noclegi o wysokim standardzie. Jeżeli zależy ci na podróży niskobudżetowej, to kilka nocy możesz spędzić na kempingu zlokalizowanym w centrum miasteczka. Możesz przespać się w domku kempingowym lub rozbić własny namiot na strzeżonym terenie. Do dyspozycji gości oddano sanitariaty utrzymane w bardzo dobrym stanie oraz mini kuchnię, w której każdy może przygotować smaczny posiłek dla swojej rodziny. W samym centrum turystycznym miejscowości znajdują się dwa duże supermarkety, więc nikt nie będzie miał problemu z zaopatrzeniem się w produkty spożywcze. W Zwierzyńcu działa również kilka bardzo dobrych restauracji, gdzie za nieduże pieniądze można zjeść smaczny i zdrowy posiłek regionalny oraz skosztować piwa produkowanego w miejscowym browarze.

Każdego roku w Zwierzyńcu odbywa się wiele imprez oraz koncertów otwartych dla turystów. Jednym z najpopularniejszych festiwali jest coroczne święto filmu, czyli Letnia Akademia Filmowa. Podczas święta filmu można nie tylko obejrzeć na szklanym ekranie produkcję największych gwiazd kina światowego, ale również istnieje możliwość spotkania z autorami filmów czy aktorami w nich występującymi. Odbywają się również ciekawe prelekcje i panele dyskusyjne na temat kina niszowego oraz współczesnych problemów społecznych poruszanych w produkcjach filmowych. Podczas dziesięciu dni trwania imprezy, każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie spośród proponowanych pokazów filmowych czy paneli tematycznych. W szczycie sezonu turystycznego większość miejsc noclegowych jest zajęta, warto więc przed przyjazdem na wakacyjny urlop odpowiednio wcześniej pomyśleć o rezerwacji pobytu. Pełny wykaz obiektów noclegowych dostępny jest w internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>