Mielno – atrakcje na jeziorze Jamno

Mielno jest to miejscowość nadmorska. Jest to bardzo znane miasteczko i jeden z najczęstszych miejsc wypadowych nad morze w Polsce. Jednak planując wyjazd do Mielna warto również pamiętać, że Morze Bałtyckie nie jest jedynym akwenem wodnym w tym mieście. Warto dodać, że Mielno jest bardzo rozpoznawalnym miejscem w Polsce, dzięki swojej sławie i ilości turystów znajduje się tam wiele miejsc kwaterunkowych (zobacz meteor-turystyka.pl). Znajdziemy tam luksusowe hotele wielogwiazdkowe, które oczywiście mają również luksusową cenę, ale w Mielnie jest sporo tańszych zakwaterowań jeśli chcemy zaoszczędzić na noclegu.

Znajduje się tam całkiem duże Jezioro Jamno. Jest ono położone w całości w Gminie Mielno i jest bardzo bezpieczne, jego średnia głębokość to 1,4 metra, natomiast maksymalna głębokość jeziora sięga tylko 3,9 metra. Kiedyś była tu zatoka morska, ale po pewnym czasie jezioro zaczęło się odgradzać od otwartego morza. Do jeziora uchodzą dwie rzeki: Uniesta i Dzierżęcinka. Jest połączone z Bałtykiem poprzez kanał.

W nadjeziornych restauracjach znajdziemy wiele ryb, a w szczególności sandacza, leszcza, węgorza europejskiego, okonia, karasia, szczupaka, lina czy płoć. W okolicy jeziora Jamno działa wiele wypożyczalni sprzętu wodnego, możemy tam wypożyczyć motorówki, łodzie wiosłowe, rowery wodne – mamy więc mnóstwo możliwości na spędzenie miło czasu z całą rodziną. Dla tych co lubią poczuć trochę adrenaliny dobrą ofertą może okazać się przewóz szybką motorówką. Jedną z większych atrakcji są rejsy wycieczkowe małym statkiem "Mila". Odbywają się one codziennie z okolicy przystani TRAMP. Nad jeziorem Jamno znajduje się przystań jachtowa. Posiada ona kilkuhektarowy teren z dwoma pomostami wchodzącymi do jeziora.

W Mielnie (zobacz mielno-wikipedia.org) również znajdą coś dla siebie amatorzy wędkowania. Można wykupić zezwolenie w gospodarstwie rybackim w Mielnie, które upoważnia do wędkowania na obszarze całego jeziora, opłacić zezwolenia można na poczcie oraz w biurze gospodarstwa rybackiego. A więc planując wyjazd pamiętajmy również o znakomitej atrakcji jaką jest jezioro, pomimo tego, że Mielno leży nad samym Morzem Bałtyckim. Połączenie obu możliwości spędzenia czasu wolnego na prawdę przyniesie znakomite efekty i będą to niezapomniane wakacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>