Morąg na weekend

Weekend, to czas, który daje nam możliwość podładowania akumulatorów.  Dobrze jest wybrać się wówczas w ciche miejsce, dające możliwość odcięcia się od cywilizacji i zbliżenia z naturą, dzięki czemu nasza psychika powróci na odpowiednie tory. Jednak jak każda podróż, nawet najkrótsza, wymaga przygotowań. Wynajęcie pokoju zgodnego z naszymi oczekiwaniami, wybranie najlepszej oferty wyżywienia i zapoznanie z atrakcjami powoduje, że nasz wyjazd będzie lepiej zorganizowany i bezstresowy oraz że zapewnimy sobie komfort na takim poziomie, jaki preferujemy. Weekend, wcale nie musi nas drogo kosztować – wszystko zależy od miejsca, w jakie się wybierzemy.

Morąg to niewielkie miasto (https://pl.wikipedia.org/wiki/Mor%C4%85g) w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie ostródzkim. To przecież Mazury są przez nas najczęściej wybieranym kierunkiem. Nie bez powodu, gdyż liczne jeziora zapewniają tu możliwość przyswojenia sobie umiejętności żeglowania. Jeśli mamy taką ochotę, możemy nawet zrobić patent na jacht lub po prostu wybrać się na krótki rejs. To też okazja do bardziej emocjonalnych przeżyć, jakie daje nam spływ kajakiem, a nawet pontonem. Nie zapominajmy o tradycyjnych rowerkach wodnych, a także coraz bardziej popularnym windsurfingu i kitesurfingu. Łowienie ryb polecane jest dla relaksu i dla osób, które wolą bardziej spokojnie przeżyć ten czas. Sam pobyt w Morągu sprzyja wypoczynkowi, gdyż możemy się tu zaszyć na skraju cywilizacji i oddać zapoznawaniu przyrody, podczas licznych wędrówek, które możemy odbywać po tutejszych szlakach turystycznych.

Baza noclegowa Mazur () znana jest głównie z klimatycznych domków letniskowych, zapewniających nam pełną intymność. Sam koszt za nocleg nie powinien przekroczyć 100 złotych, choć dla oszczędnych jest możliwość znaczącego obniżenia tej kwoty. Zaplecze gastronomiczne, to przede wszystkim polskie restauracje z wieloletnią tradycją, którym możemy zaufać w kwestii jakości podawanych potraw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>