Sorkwity – miejsce dla aktywnych

Sorkwity leżą nad jeziorami Gielądzkim i Lampackim. Jest to wieś znajdująca się w województwie warmińsko-mazurskim. Jest siedzibą gminy Sorkwity. Nie brakuje tu atrakcji. Warto wybrać się do tej wioski, aby aktywnie spędzić wakacje. Będzie to niewątpliwie niezapomniany wyjazd. Malownicza miejscowość sprawia, że z roku na rok przyjeżdża tu coraz większa liczba turystów. Baza noclegowa spełnia wymagania nawet najbardziej wymagających podróżników. Można znaleźć tu atrakcyjne i tanie noclegi (wybór na meteorze).

Sorkwity są miejscem szczególnie polecanym dla osób aktywnych. Dogodne położenie sprawia, że zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli ciekawie spędzić czas. Mazury należą do jednych z najpiękniejszych regionów w Polsce. Chętnie odpoczywają tu młodzi ludzie, starsi, a także rodziny z dziećmi. Wpływa na to wiele różnorodnych możliwości wypoczynku.

Wakacje warto spędzać w sposób aktywny. W Sorkwitach przede wszystkim znajdują się szlaki piesze i rowerowe. Trasy przebiegają głównie przez leśne tereny oraz w pobliżu jezior. Szlaki prowadzą również przez rezerwaty przyrody. Można wspaniale spędzić czas oglądając malownicze widoki. Warto wybrać się na dłuższy spacer z rodziną. Na trasie szlaków można znaleźć kilka punktów z żywnością. Dobrym pomysłem mogą być sporty wodne. W Sorkwitach znajdują się jeziora. W pobliżu plaży gminnej działalność prowadzi wypożyczalnia sprzętu wodnego. Wypożyczyć można deski do wiosłowania na stojąco. Tego typu sport przygotowuje do surfingu. Ważna jest tu równowaga. Podczas treningu pracują wszystkie mięśnie. Wodne ćwiczenia zapewnią wspaniałą zabawę dla każdego turysty i mieszkańca miejscowości Sorkwity. Tego typu aktywny wypoczynek polecany jest każdej osobie. Wiek czy też płeć nie grają tu roli. Wiosłowanie na stojąco jest prostym sportem i nie trzeba mieć wcześniejszego doświadczenia. Wiele przygód można przeżyć, biorąc udział w spływie kajakowym. Jest to wspaniała zabawa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W miejscowości Sorkwity rozpoczynają się spływy szlakiem rzeki Krutyni. W tej wsi początek swój mają również inne trasy. Możliwe są zorganizowane spływy trwające kilka dni. Wzdłuż szlaku znajduje się sieć stanic wodnych. Istnieje możliwość noclegów i wypoczynku w domkach letniskowych lub na polu namiotowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>