Wetlina na każdą porę roku

Bieszczady to rejon Polski, który od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem turystów, którzy szukają tu nieodkrytych, ale za to niezwykle malowniczych szlaków, nieskomercjalizowanych obiektów noclegowych, cichych i tajemniczych zakątków. Oczywiście ci, którzy są bardziej zdeterminowani z pewnością znajdą właśnie to czego szukają, ale zdecydowanie większa część osób zadowoli się tym, co jest najłatwiej dostępne. Nie znaczy to, że łatwiej dostępne szlaki i bardziej skomercjalizowane miejscowości są mniej urokliwe. Najlepszym przykładem na to jest niezwykle popularna wioska – Wetlina.

Wetlina położona jest w samym sercu Bieszczad i dlatego stanowi wspaniałą bazą wypadową na niemal wszystkie najważniejsze szlaki. To właśnie stąd najwygodniej jest wyruszyć m.in. na bieszczadzkie połoniny. I właśnie to sprawia, że w okresie wakacji, wioska jest najzwyczajniej w świecie zatłoczona, na szlakach idzie się czasami wręcz gęsiego, w barach nierzadko trzeba stać w kolejce, a zakwaterowanie [http://meteor-turystyka.pl/noclegi,wetlina,0.html] bez wcześniejszej rezerwacji, graniczy z cudem. Dlatego wszystkim, którzy za tłokiem nie przepadają, polecamy odwiedzenie Wetliny na jesieni, wiosną lub nawet zimą.

W Wetlinie bowiem, niezależnie od pory roku, można udać się na szlaki (oczywiście w ramach rozsądku dopasowując trasę do warunków pogodowych), które w różnym okresie, wyglądają zupełnie inaczej. Jesienią Bieszczady zachwycają intensywnością barw, połoniny są rude, liście buków zaś przebarwiają się na kolory od żółtego, przez czerwony po brązowy, do tego dochodzi niesamowita gra światła i ruchy liści na wietrze. Nie ma w Polsce (a być może i na świecie) drugich tak barwnych gór jak nasze Bieszczady. Zimą krajobraz przybiera barwę śniegu, a pustki na szlakach sprawiają, że można zapomnieć tu o całym świecie. Wiosną natomiast zachwyci nas soczysta zieleń i przyroda budząca się do życia. Tak więc, jak widać Wetlinę można wybrać na urlop niezależnie od pory roku i zachwycać się niezwykle malowniczymi krajobrazami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>