Zalew Radkowski

Jednym z ciekawszych miejsc wybieranych na odpoczynek przez turystów odwiedzających teren województwa dolnośląskiego jest Radków. Rezerwacja miejsca wypoczynkowego nie stanowi tu problemu. Miasteczko to posiada bowiem rozwiniętą bazę noclegową (noclegi, kwatery, pensjonaty), wszystkie dostępne oferty znajdują się pod odnośnikiem.

Rekomendowaną tu atrakcją do odwiedzenia jest Zalew Radkowski. Leży on u podnóża malowniczych Gór Stołowych, w odległości zaledwie dwudziestu kilometrów od Kłodzka. To zniewalające miejsce jest idealne nie tylko przez wzgląd na wypoczynek, ale również stanowi punkt wypadowy dla wielu znajdujących się nieopodal górskich szlaków. Jeśli dodać do tego niesamowity mikroklimat, jest to miejsce wręcz magiczne. Nie ma się wiec co dziwić, iż tak wiele osób przybywa tu na upragniony urlop. Z tego też powodu zalew często określany jest mianem Turystycznego Centrum Ziemi Kłodzkiej. Można tu zatrzymać się także w licznych znajdujących się nieopodal domkach letniskowych. Dopiero taki pobyt stwarza niesamowitą atmosferę i wprawia nas w dobry nastrój. Zalew Radkowski nie dość, iż jest usytuowany w bardzo dogodnej lokalizacji to dodatkowo charakteryzuje się niesamowitym bezpieczeństwem, wynikającym z licznych, bardzo dobrze wyszkolonych pracujących tu ratowników. Jest to dodatkowy atut przemawiający za wybraniem się w to urocze miejsce także z najmłodszymi pociechami. Nieopodal znajdują się liczne restauracje z bardzo smakowitymi potrawami, które przez wielu nazywane są domowymi obiadami. Dla osób preferujących trochę inną kuchnie znajdują się tu także budki z fast foodami, przekąskami, a także z lodami. Widok zalewu, a także rysujących się nieopodal drzew, które go otaczają sprawia, iż zapiera nam dech. Dla takich krajobrazów warto wybrać się nawet w najdalszą podróż na koniec świata, a co dopiero gdy takie okolice mamy tak niedaleko, u nas w Polsce!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>