Żegluga w Mikołajkach

Wakacje nad jeziorem kojarzą się przede wszystkim z dwiema rzeczami: opalaniem na plaży połączonym z kąpielą w akwenach wodnych oraz z żeglowaniem jachtami po jeziorach. W przypadku mazur i Krainy Wielkich Jezior Mazurskich takie wakacje nie są niczym niezwykłym. Co roku tysiące urlopowiczów przyjeżdża, aby spędzić swoje wakacje. Elementem, który najbardziej przyciąga ludzi do tego miejsca jest otwarta kwestia żeglugi. Pływać może bowiem każdy, dostępność portów jest ogromna, doskonale przygotowane zaplecze żeglarskie sprzyja każdemu, kto chce spędzić trochę czasu na łodzi. Z powodu ogromnego zainteresowania nawet kilkudniowymi rejsami po mazurskich jeziorach – w szczególności po Jeziorze Mikołajskim, powstał spory problem noclegu. O ile nabrzeżna propozycja noclegowa jest bardzo rozbudowana i bez problemu pomieści półtora tysiąca turystów w samym mieście, o tyle codzienne przybijanie do brzegu i kwaterowanie się w hotelu czy w pensjonacie jest dość uciążliwe. Stworzono rozwiązanie, które miało być jedynie chwilowym i zastępczym, a okazało się jedną z czołowych atrakcji, jakie można sprawdzić nad jeziorami.

Zamiast codziennie schodzić na ląd i tam nocować, zapewniono turystom noclegi na jachtach. Do dyspozycji są kajuty pod pokładem lub noclegi na świeżym powietrzu na pokładzie, odpowiednio tańsze. Turyści, którzy mimo odbywania kilkudniowego rejsu wolą jednak spać na brzegu, zawsze są odwożeni motorówkami do portu. Wczasowicze zostający na jachcie, mają możliwość zobaczenia, jak wygląda na dużej łodzi nocne życie. Są oczywiście też liczne rozwiązania alternatywne, dzięki którym nocleg można dostosować do naszych osobistych wymagań i oczekiwań. Bez problemu można spać na łodzi lub na brzegu, korzystając ze stałej oferty jednego hotelu, pensjonatu lub kwatery prywatnej. Można również żeglować i schodzić na brzeg w dowolnym porcie nad brzegiem Jeziora Mikołajskiego – korzystając z ofert okolicznych miejscowości i wiosek, gdzie można znaleźć oferty noclegowe o wiele tańsze niż w samym mieście. Dla turystów spragnionych kontaktu z naturą zawsze pozostaje też rozbicie namiotu – do dyspozycji jest kilka małych pól namiotowych, które posiadają dostęp do bieżącej wody, elektryczności oraz oświetlenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>